LIDÉ JSOU NAŠE NEJVĚTŠÍ BOHATSTVÍ ISO 9001:2000   ISO 10006:2003

PLOTEUS: Portál vzdělávacích příležitostí v Evropě

logo Ploteus

Portál PLOTEUS (Portal on Learning Opportunities Throughout the EUropean Space) je informační systém o vzdělávacích příležitostech v Evropě. Je nástrojem usnadňujícím studentům a zájemcům o další vzdělávání, rodičům, poradenským pracovníkům a učitelům nalézt informace o studiu v Evropě, jehož jádrem je indexovaná databáze odkazů. Výběr, popis a aktualizaci odkazů provádí mezinárodní síť Euroguidance.

Na portálu PLOTEUS naleznete potřebné informace o vzdělávání v Evropě:

  • Možnosti studia a odborné přípravy v evropských zemích - odkazy na webové stránky vysokých škol a dalších institucí terciárního vzdělávání, na databáze vzdělávacích institucí a studijních a vzdělávacích programů včetně vzdělávání dospělých.
  • Vzdělávací systémy - stručný průvodce evropskými vzdělávacími systémy.
  • Výměnné pobyty a granty - možnosti pobytů v zahraničí a finančních zdrojů pro jejich krytí, které skýtají evropské vzdělávací programy, jako jsou Erasmus, Socrates a Tempus.
  • Kontakty - nevíte-li na koho se obrátit, zde naleznete kontakty na informační a poradenské instituce doma i v zahraničí.
  • Všechno, co potřebujte vědět o pobytu v zahraničí v zemích Evropy - životní náklady, poplatky za stadium, nalezení ubytování, právní aspekty a další informace o evropských zemích.

Podrobnější informace o portálu naleznete v průvodci.