LIDÉ JSOU NAŠE NEJVĚTŠÍ BOHATSTVÍ ISO 9001:2000   ISO 10006:2003

Publikace České národní agentury Leonardo da Vinci

Leonardo info
Leonardo info
Číslo 18/2006
Text ve formátu PDF Plný text
HTML
Archív starších čísel
Do Evropy s Leonardem
Do Evopy s Leonardem
Text ve formátu PDF Plný text
Program Leonardo je i pro firmy
Program Leonardo je i pro firmy
Text ve formátu PDF Plný text

Pečeť kvality
Text ve formátu PDF Plný text
Quality award
Text ve formátu PDF Plný text
Pečeť kvality 2003
Text ve formátu PDF Plný text
  • Vyslanci mobility 2006
    Vyslanci mobility 2006 [s.l.] [s.n.] 28 p.
    Brožura obsahuje fotografie a rozhovory s vybranými stážisty programu Leonardo da Vinci. Jedná se o účastníky stáží a studijních cest realizovaných v rámci programu Leonardo da Vinci. Tito účastníci se 10.května 2006 účastnili ceremoniálu udílení Evropské ceny v mobilitě 2006 ve Štýrském Hradci, kde obdrželi diplomy za úspěšnou stáž. Mezi oceněnými stážisty je také zástupce České republiky.
    Text ve formátu PDF Plný text

  •  

  • TESSSRING, Manfred - WANNAN, Jennifer. Odborné vzdělávání - klíč k budoucnosti. Praha, Národní vzdělávací fond, Národní agentura programu Leonardo da Vinci, 2006. ISBN 80-86728-26-9.
    Odborné vzdělávání - klíč k budoucnosti
    Evropská rada v Lisabonu v roce 2000 dohodla strategii transformace Evropy na nejdynamičtější a nejvíce konkurenceschopnou ekonomiku světa založenou na znalostech, poskytující trvalý růst, vytvářející více a lepších pracovních míst a umožňující sociální soudržnost. Klíčovou roli má v této strategii zavádění celoživotního učení. Lisabonský proces byl dále propracován v roce 2002 v Barceloně a Kodani jako součást strategie "Vzdělávání 2010". V Kodani se 31 ministrů z členských zemí EU, zemí EEA/EFTA a kandidátských zemí, evropští sociální partneři a Evropská komise dohodli na Kodaňské deklaraci. Ta vyzývá ke zlepšení spolupráce v odborném vzdělávání, upřednostňování evropské dimenze, transparentnosti, informování a poradenství, k uznávání kompetencí a kvalifikací, zajišťování kvality a péči o učitele a lektory. Maastrichtské komuniké (prosinec 2004) vyzývá k hodnocení pokroku dosaženého vůči lisabonským/kodaňským cílům v oblasti odborného vzdělávání na národní úrovni a na úrovni EU a stanoví nové priority. Tato syntetická zpráva se týká hlavně Maastrichtské studie a jejím cílem je pomoci politikům začlenit Maastrichtské komuniké do souvislostí a stimulovat debatu.
    Text ve formátu PDF Plný text

  • Compendium of Projects for Agriculture. Prague: National Training Fund, National Agency of the Leonardo da Vinci programme, 2005. ISBN 80-86728-13-7.
    Compendium of Projects for Agriculture Kompendium projektů programu Leonardo da Vinci řízených organizacemi ze 26 evropských zemí, schválených v letech 2000 - 2004 a zaměřených zlepšování odborného vzdělávání v sektoru zemědělství a lesnictví a v příbuzných oborech (např. potravinářství, rozvoj venkova). U každého projektu je uvedena stručná charakteristika jeho cílů, obsahu a výsledků a u většiny projektů i kontaktní údaje na organizaci, která projekt řídí. Kompendium bylo vydáno u příležitosti evropského valorizačního semináře "Agriculture - Training - Europe" (28. a 29. ledna 2005 v Praze), jehož pořadatelem byla Národní agentura programu Leonardo da Vinci. Publikace je v angličtině.
    Text ve formátu PDF Plný text

  • MULDER, Martin. Vocational Education in the Agri-food Complex in the European Union. Prague: National Training Fund, National Agency of the Leonardo da Vinci programme, 2005. ISBN 80-86728-14-5.
    Vocational Education in the Agri-food Complex in the European Union. Expertní studie o odborném vzdělávání v sektoru zemědělství v zemích Evropské unie. Obsahuje oddíly: Zemědělství v Evropské unii, Co je zemědělské vzdělávání, Zemědělské vzdělávání v Evropské unii, Rozvoj odborného vzdělávání v zemědělsko-potravinářském komplexu. Případová studie: zemědělské vzdělávání v Nizozemí. Prameny. Webové adresy ministerstev odpovědných za zemědělské vzdělávání. Evropské organizace zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělsko-potravinářském komplexu. Byla vydána u příležitosti evropského valorizačního semináře "Agriculture - Training - Europe" (28. a 29. ledna 2005 v Praze), jehož pořadatelem byla Národní agentura programu Leonardo da Vinci. Publikace je v angličtině.
    Text ve formátu PDF Plný text

  • Final Report on the European valorisation seminar Agriculture – Training – Europe (Prague, 28 – 29 January 2005). Final Report on the European valorisation seminar Agriculture – Training – Europe Prepared and Publisher with the support of the European Commission (DG Education and Culture). Prague: National Training Fund, National Agency of the Leonardo da Vinci programme, 2005. ISBN 80-86728-18-8.
    Text ve formátu PDF Plný text







  • Pečeť kvality. Projekty 2002. Praha: Národní vzdělávací fond, Národní agentura programu Leonardo da Vinci, 2005.
    Pečeť kvality 2002 Zpráva o hodnocení kvality projektů mobility schválených v roce 2002 a o Evropské ceně kvality. Quality Award 2002 Obsahuje oddíly: Projekty mobility programu Leonardo da Vinci, Hodnocení kvality projektů mobility roku 2002, Shrnutí zpráv hodnotitelů projektů mobility (přínosy projektů, bariéry pro rozvoj projektů, návrhy na zvýšení účinku projektů), Popisy 10 projektů mobility z roku 2002 oceněných Pečetí kvality, Evropská cena kvality pro projekty mobility, Přehled projektů oceněných Evropskou cenou kvality.
    Publikace je k dispozici i v anglické verzi.
    Text ve formátu PDF Plný text

  • Kompendium projektů 2003 - 2004. Praha: Národní vzdělávací fond, Národní agentura programu Leonardo da Vinci, 2005.
    Kompendium projektů 2003-2004 Kompendium projektů programu Leonardo da Vinci schválených v letech 2003 a 2004 a řízených českými organizacemi. Základní informace o programu Leonardo da Vinci. Pokyny k používání kompendia. Popisy 274 projektů všech druhů (pilotní projekty, projekty jazykových dovedností, projekty nadnárodních sítí organizací, projekty mobility) s uvedením kontaktních údajů organizací, které projekty řídily. Seznam 77 projektů schválených v roce 2003, které řídily zahraniční organizace a v nichž působily české organizace v roli partnerů. Rejstříky pro vyhledávání potřebných informací.
    Text ve formátu PDF Plný text

  • Pečeť kvality 2001. Praha: Národní vzdělávací fond - Národní agentura programu Leonardo da Vinci, 2004.
    Součástí evropského programu na podporu inovací odborného vzdělávání Leonardo da Vinci jsou projekty stáží a výměn, souhrnně nazývané projekty mobility. V České republice se projekty mobility využívají již osm let a v příštích letech lze očekávat zvyšování počtu těchto projektů. Vedle úsilí o zvyšování počtu projektů je však potřeba zabývat se i zvyšováním jejich kvality. Proto česká Národní agentura programu Leonardo da Vinci zahájila jako jedna z mála Národních agentur v Evropě v roce 2002 práce zaměřené na na zvyšování kvality projektů mobility. S využitím zahraničních zkušeností vypracovala vlastní metodiku hodnocení kvality projektů a poprvé ji uplatnila při hodnocení kvality projektů schválených v roce 2000. Výsledkem bylo ocenění deseti projektů mobility, jejichž předkladatelům byl udělen certifikát pečetě kvality.

  • Leonardo da Vinci Česká republika: kompendium projektů 2002. Praha: Národní vzdělávací fond, 2003. 141 s. ISBN 80-86728-08-0.
    Již počtvrté vydává Národní agentura programu Leonardo da Vinci v Národním vzdělávacím fondu Kompendium projektů. Tentokrát kompendium obsahuje informace o projektech s českými organizacemi, schválených v roce 2002. Projekty mobility byly od té doby většinou již uskutečněny, zatímco na dalších druzích projektů (např. na několikaletých pilotních projektech) se ještě pracuje. Předkládané kompendium má a i nadále bude mít ve srovnání s jeho dalšími svazky jednu zvláštnost: v době jeho vydání probíhá školní rok, na jehož začátku byla Česká republika kandidátskou zemí EU, zatímco na jeho konci bude již členským státem Unie.

  • Leonardo da Vinci Česká republika: kompendium projektů 2001. Praha: Národní vzdělávací fond, 2002. 133 s. ISBN 80-903125-6-X.
    Kompendium projektů je již třetí publikací ucelené řady katalogů projektů programu Leonardo da Vinci, kterou vydává Národní agentura tohoto programu v Národním vzdělávacím fondu. Informuje o projektech, které byly schváleny v roce 2001. Všechny tyto projekty dále rozšiřují již početnou řadu projektů z dřívějších let. Spolu s počty projektů stoupají i přínosy programu. Velmi pozitivní je také jejich kvalita.

  • Leonardo da Vinci Česká republika: kompendium projektů 2000. Praha: Národní vzdělávací fond, 2002. 125 s.
    Program Leonardo da Vinci: kompendium projektů Již druhé kompendium (katalog) projektů programu Leonardo da Vinci. Obsahuje informace o projektech, které byly schváleny v roce 2000. Kompendium má osvědčenou strukturu. Čtenáři v něm najdou stručné charakteristiky schválených a uskutečňovaných pilotních projektů, projektů jazykových dovedností a projektů mobilit českých organizací a také charakteristiky projektů zahraničních organizací, v nichž české organizace působí v roli partnera. O každém projektu se kromě jejich názvů uvádí informace o cílech projektu, vykonávaných činnostech a předpokládaných výsledcích a také údaje o předkladatelských a partnersrkých organizacích.

  • Leonardo da Vinci Česká republika: kompendium projektů 1995-1999. Praha: Národní vzdělávací fond, 2000. 285 s.
    Kompendium projektů, vydané po prvním období programu Leonardo da Vinci. Poskytuje konkrétní informace o dosavadním začlenění českých organizací do programu a zároveň je dobrým základem pro další rozšiřování české účasti v programu Leonardo da Vinci v období od roku 2000.

  • Evaluace prvního období programu Leonardo da Vinci (1996-1999) v České republice a valorizace jeho výsledků. Praha: Národní vzdělávací fond, 2002. 46 s. ISBN 80-238-8394-1.
    První část publikace stručně charakterizuje hodnocené období programu, tj. období projektů schválených v letech 1995 - 1999. Je zde například statistický přehled projektů s českými organizacemi. Druhou část tvoří tři zprávy o evaluaci programu, a to za oblast odborného středního a vyššího školství, za vysoké školství a za oblast trhu práce a podpory zaměstnanosti (podrobněji o nich v úvodním článku tohoto zpravodaje). Třetí část publikace pak informuje o metodách a dosavadních výsledcích prací zaměřených na valorizaci výsledků jednotlivých projektů, tj. na úsilí o nejširší využívání produktů vytvořených v rámci programu.