Leonardo: české projekty v Evropě uspěly

Koncem roku 2004 se na evropské úrovni vybíraly nejlepší projekty evropského programu na podporu inovací odborného vzdělávání Leonardo da Vinci. Národní agentura, která pracuje v rámci NVF, nominovala do výběru několik projektů českých organizací.


Stánek českého oceněného projektu v Maastrichtu
Stánek českého oceněného projektu v Maastrichtu navštívila i ministryně školství Petra Buzková

Projekty mobility, tj. projekty stáží a výměn, byly na evropské úrovni hodnoceny v rámci evropské iniciativy Quality in Mobility zaměřené na zvyšování kvality projektů mobility a na ocenění nejkvalitnějších projektů ze všech 31 evropských zemí účastnících se programu Leonardo da Vinci. Na základě náročného hodnocení šestnáctičlenným týmem hodnotitelů z různých zemí se ze souboru 70 hodnocených projektů dostaly mezi 20 nejlepších projektů i dva české projekty mobility. Na projektu stáží Středního odborného učiliště zemědělského v Horkách nad Jizerou evropští hodnotitelé ocenili např. zařazení nejen výborných, ale také "problémových" žáků do zahraniční odborné praxe. Projekt výměny Integrované střední školy energetické v Chomutově byl oceněn např. pro přínos absolvované výměny ke zlepšení obsahu vzdělávání poskytovaného školou. První zmíněný projekt obdržel i ocenění Quality in Mobility Award na evropské konferenci o kvalitě projektů mobility, konané koncem ledna 2005 v Oslo.

Také pilotní projekty programu Leonardo da Vinci řízené českými organizacemi byly na evropské úrovni úspěšné. Na konferenci ministrů odpovědných za odborné vzdělávání a řadě souvisejících akcí konaných v prosinci 2004 v maastrichtském kongresovém centru se prezentovalo 33 projektů, jež byly rovněž vybrány na základě náročného hodnocení na evropské úrovni. Mezi ně patřil i pilotní projekt české Federace rodičů a přátel sluchově postižených "Internet jako potenciální zdroj nových možností zaměstnání pro neslyšící". Na něm evropští hodnotitelé mj. ocenili vypracování rozsáhlého souboru učebních materiálů pro neslyšící zaměřených na zlepšení dovedností v oboru informační a komunikační techniky.



Ing. Jaromír Coufalík, CSc.



   

OBSAH

Editorial

Grantové výzvy rozvoje lidských zdrojů pro Prahu

Další setkání krajů k rozvoji lidských zdrojů

Škola hrou

Ploteus také v české verzi

II. kolo EQUAL odstartovalo

Aktivity ReferNetu: přehled odborného vzdělávání

Leonardo: české projekty v Evropě uspěly

Seminář "Poradenství pro studující vysokých škol"

Projekt Evabcom: Zjišťování a hodnocení stěžejních pracovních úkolů kvalifikovaných dělníků

 
 
 
ISSN 1212-9739
PDF verze PDF verze

Redakce:
Národní vzdělávací fond
Opletalova 25
110 00 Praha 1
profuturo(zavinac)nvf(tecka)cz

ARCHÍV STARŠÍCH ČÍSEL