Nová generace projektů programu Leonardo da Vinci

V dubnu 2003 Projektový řídící výbor programu Leonardo da Vinci jako orgán s rozhodovací pravomocí schválil seznam projektů mobility, navržených k podpoře. Celkem bylo letos předloženo 112 návrhů projektů. Na hodnocení projektů, které úspěšně prošly kontrolou dodržení formálních požadavků, se podílelo 30 externích hodnotitelů.


S přihlédnutím k výsledkům hodnocení bylo k poskytnutí grantu z programu Leonardo da Vinci vybráno 88 projektů mobility. Z toho je 68 projektů stáží a 20 projektů výměn. Uskutečnění těchto projektů umožní, aby se odborných stáží nebo výměn informací a zkušeností v zahraničí zúčastnilo téměř 1 100 osob.

V souladu s Operačním plánem pro projekty mobility je asi polovina celkové částky grantů určena na podporu projektů odborných stáží mladých lidí v počátečním odborném vzdělávání. Nejčastější partnerskou zemí je ve schválených projektech mobility Německo. Za ním následují Rakousko, Velká Británie, Nizozemí, Itálie, Řecko, Francie a další země v žebříčku celkem 26 zemí. Ukazuje se také, že se zvyšují počty zahraničních účastníků projektů mobility, kteří přijíždějí na odbornou praxi nebo výměnu zkušeností do České republiky.

V červenci Evropská komise sdělila Národní agentuře programu své rozhodnutí o schválení dalších druhů leonardovských projektů - dvouletých až tříletých pilotních projektů a projektů jazykových dovedností. Celkem schválila 7 těchto rozsáhlejších projektů a jeden zařadila na seznam náhradních projektů, což je v mezinárodním srovnání vysoký počet. Grant z programu Leonardo da Vinci obdrží tyto projekty (pořadí podle čísel projektů):

  1. Česká zemědělská univerzita: Young Farmers Produce, Think and Live Ecologically (partneři z CZ, GR, FR, HU, IE, SK),
  2. Brailcom, Praha: EUROCHANCE - English and German for Visually Impaired People (partneři z AT, CZ, ES, NO, SK, UK),
  3. KREO PLUS, Praha: Professional Motivation and Training of Young Gypsies and Their Engagement in the Job Market (partneři z CZ. DE, ES, FR, IT, SK),
  4. Kadlec, Opava: Modular Course for Weighing Machinery Technicians (partneři z AT, CZ, DE, GR, SK),
  5. Výzkumný ústav bezpečnosti práce v Praze: Risk Prevention and Health Protection in Adult Education (partneři z AT, CZ, DE, GR, FR, PL, SK),
  6. DC Vision, Opava: Training Programme European Dynamic Salesman (partneři z AT, CZ, DE, NL, PL, SK),
  7. Free Art Records, Ostrava: Multimedia Training Programme at Publicity and Media Field for SME´s (partneři z AT, CZ, ES, GR, PL, UK).
Na seznam náhradních projektů zařadila Evropská komise projekt Univerzity Karlovy (2. lékařské fakulty) Open Courses in Health Informatics for Health Professionals.



(JC)



   

OBSAH

Editorial

Děravá podstata současných vládních strategií celoživotního vzdělávání

Malé a střední podniky zatím význam lidských zdrojů podceňují

Zástupci krajů a rozvoj lidských zdrojů

Příspěvek k reformě sociálních služeb při vytváření standardů kvality

Stáže pro profesní a výchovné poradce

Nová generace projektů Leonardo da Vinci
 
 
 
ISSN 1212-9739
PDF verze PDF verze

Redakce:
Národní vzdělávací fond
Opletalova 25
110 00 Praha 1
profuturo(zavinac)nvf(tecka)cz

ARCHÍV STARŠÍCH ČÍSEL