CEKAS - jeho aktivity a pracovníci

V roce 2005 připravil CEKAS jako žadatel nebo partner ve spolupráci s profesními asociacemi a krajskými úřady několik projektů v rámci Evropského sociálního fondu. Z předložených projektů byly pro financování schváleny následující projekty (vždy v rámci Opatření 2.1 - Integrace specifických skupin obyvatelstva ohrožených sociální exkluzí).

 

Projekt z JPD3:

1) "Systém vzdělávání pro pracovníky a odborníky v nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež (NZDM) a streetwork (SW) v hl. m. Praze"

 

Projekty z OP RLZ:

2) Profesní vzdělávání pracovníků a odborníků v nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež (NZDM) a streetwork (SW) sdružených v ČAS
3) Vzdělávání zadavatele a poskytovatelů v oblasti standardů kvality sociálních služeb ve Středočeském kraji
4) "Vzdělávání zadavatele a poskytovatelů v oblasti standardů kvality sociálních služeb v rezidenčních službách v kraji Vysočina"

Projekty se zaměřují na oblast vzdělávání pracovníků v sociální oblasti a na zavádění standardů kvality poskytovaných sociálních služeb. CEKAS v těchto projektech zajiš.uje manažerskou, metodickou, koordinační a odbornou podporu.

Dále spolupracujeme s Úřadem vlády ČR, který v květnu 2005 vybral CEKAS jako Certifikační agenturu. Agentura se společně se sekretariátem Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky podílí na zavádění systému certifikací služeb pro uživatele drog.

Výsledek našeho úsilí považujeme za úspěch také proto, že náš tým je celkem malý. Tvoří ho manažerky Hana Bartoníčková, Zora Fídlerová, Lída Sazimová, Alena Valečková a Irena Tomešová. K naší práci pak přispívají ekonomové Lída Křiš.anová a Martin Darmovzal, specialista na výběrová řízení a oblast techniky Vlastimil Outlý a občas využíváme administrativní podporu asistentek programu Phare 2003 RLZ Evy Ličmanové a Ivany Školníkové.

Při zakládání CEKAS, profilování jeho činnosti a prosazování našich záměrů bychom se neobešli bez podpory Odborné rady CEKAS, kterou tvoří Petr Klíma, Petra Vitoušová, Vladimír Bodlák, Marcela Škábová, Martin Haicl, Petr Matuška a Petra Francová, a bez podpory vedení NVF, které nám dalo svou důvěru a prostor pro naši práci. Výsledkem je, že jsme od podzimu roku 2005 začali realizovat výše uvedené projekty, které skončí ve druhé polovině roku 2007.

Téměř přesně na den dva roky od založení CEKAS realizujeme projekty, kterými jsme se od počátku přáli se zabývat: podporujeme aktivity, které zavádějí do sociálních služeb standardy kvality. Snažíme se tak přispívat k ochraně práv uživatelů a k pozitivnímu a trvalému působení na pracovníky v pomáhajících profesích tak, aby standardy postupně přijímali za své.

Zajištění standardů kvality v praxi je dlouhodobý proces, kterého se účastní různorodé subjekty (uživatelé, zřizovatelé, poskytovatelé atd.), a který probíhá na několika úrovních (státní, krajská, obecní, profesní asociace). CEKAS zvolil pro svou vzdělávací činnost v oblasti standardů kvality metodu podpory a provázení poskytovatelů, která vede k co nejpřirozenějšímu přijetí nových přístupů a pravidel. Věříme, že naše volba je správná.

Více podrobností o našich projektech se budete moci dozvědět v dalších číslech Pro Futura.



PhDr. Irena Tomešová, vedoucí CEKAS



   

OBSAH

Editorial

Konference o programu Leonardo

LLL2010: Nová výzkumná aktivita NVF

Výběr projektů v rámci grantového schématu Z.04.1.03/4.1.15

Výroční cena České asociace streetwork aneb Časovaná bota

CEKAS - jeho aktivity a pracovníci

Ročenka konkurenceschopnosti České republiky 2005

Vybrané publikace o programu Leonardo da Vinci

Poradenství pro volbu povolání a zaměstnání na úřadech práce v České republice

 
 
 
ISSN 1212-9739
PDF verze PDF verze

Redakce:
Národní vzdělávací fond
Opletalova 25
110 00 Praha 1
profuturo(zavinac)nvf(tecka)cz

ARCHÍV STARŠÍCH ČÍSEL