EuroKompas
Vydává NVF-NISP a ČNA Mládež/EURODESK s podporou MŠMT a MPSV

č. 3 / září 2002

OBSAH

PDF verze PDF verze

ARCHÍV STARŠÍCH ČÍSEL

Zajímavé publikace a informační zdroje

Quality and Ethics in Web-based Guidance: report from the international conference. Gothenburg, Sweden, 25-27 June 2001. Gothenburg: International Programme Office for Education and Training, 2002. 65 s.
Dostupný též na: ftp://www.programkontoret.se/konferensgbgwebbbv.pdf.
Sborník z konference konané v minulém roce během švédského předsednictví EU přináší i těm, kteří neměi příležitost se této akce osobně zúčastnit, možnost seznámit se s tématy diskutovanými na této akci. Předmětem diskuse bylo Memorandum celoživotního vzdělávání v souvislosti s rostoucím významem poradenství, zvláště pak jeho forem poskytovaných prostřednictvím moderních informačních médií jakým je např. prostředí www. Autoři se ve svých příspěvcích zaměřili zejména na diskusi o zajištěuní kvality a etiky služeb poskytovaných přes webové rozhraní.

 

Jak do zahraničí s programem Leonardo da Vinci. Praha: Národní vzdělávací fond – Národní agentura programu Leonardo da Vinci, 2002.
Dostupný na: http://www.nvf.cz/leonardo/brozura/index.htm.
Praktická příručka určená organizátorům stáží v rámci programu Leonardo da Vinci má sloužit jako pomůcka pro základní orientaci. Účelem není detailně popsat všechny situace, jež mohou po překročení hranic nastat, nýbrž umožnit organizátorům utvořit si rámcovou představu o situaci v jednotlivých zemích a vstupních formalitách. Obsah publikace je rozdělen do dvou částí. První z nich uvádí obecné informace o zemích zúčastněných v programu Leonardo da Vinci. Druhá část pak blíže popisuje podmínky v jednotlivých zemích (vstupní a pobytové podmínky, zdravotní pojištění, specifikace země, důležité kontakty). Tato informační pomůcka je dostupná na webových stránkách Národní agentury programu Leonardo da Vinci na adrese http://www.nvf.cz/leonardo/brozura/index.htm.

 


 

Užitečné odkazy

YouthInclude
http://www.youthinclude.org/
Webová stránka byla vytvořena jako součást projektu YouthInclude, zaměřeného na problematiku vyloučení ze společnosti u mládeže z důvodů nezaměstnanosti, původu, rasové příslušnosti, znevýhodnění či sexuální orientace. Projekt byl koordinován anglickou mezinárodní mládežnickou charitou "Raleigh International" ve spolupráci s pěti evropskými organizacemi. Vytvoření prezentace na Internetu má přitáhnout pozornost dalších potenciálních partnerů ze sociálního sektoru i z řad jednotlivců, jichž se uvedená problematika osobně dotýká. K dispozici jsou zde mimo charakteristiky projektu samotného také základní faktografické informace a terminologie, nabídky publikací, užitečné odkazy, veřejná diskuse, atd.

 

Estia
http://www.estia.educ.goteborg.se
Webový portál umožňuje nalézt snadno a rychle odpovědi na otázky týkající se práce, vzdělávání a studia ve většině evropských zemí. Mezi jeho přednosti patří vedle pravidelné aktualizace také jednotná struktura údajů o všech zastoupených zemích.